Робота з батьками
Потрібна допомога у випадку домашнього насильства?
Працюють "гарячі” лінії
Навіть попри війну, питання насильства в сім”ї не втратило своєї актуальності. Війна ще більше загострила проблеми людей, які були й до цього. Життя у постійному стресі, в одному приміщенні та залежність один від одного партнерів, нерідко зумовлює випадки виникнення домашнього насильства.
Домашнє насильство це проблема, яку складно досліджувати. Адже насильство однієї людини над іншою у сімейних відносинах може мати приховані форми.
Довідкова інформація по отриманню допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі:
- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і ґендерної дискримінації 0-800-500-335 (зі стаціонарного)
- або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, безкоштовно, анонімно та конфіденційно) для отримання консультацій юриста або психолога, а також інформації щодо закладів, до яких ви можете звернутися по допомогу за місцем проживання;
- Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству – 15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону);
- Національна дитяча “гаряча лінія” 0-800-500-225 або 116 111.
Чільне місце у вихованні дитини завжди відводилося сім’ї, а тому співпраця з батьками мала кілька стратегічних напрямків:
- Психолого-педагогічна просвіта батьків (на засіданнях батьківського всеобучу адміністрація школи, вчителі, шкільний психолог, представники правоохоронних органів, лікарі спрямовують батьків на необхідність створення оптимальних умов для збереження життя і здоров’я дітей, формування гуманних стосунків з дітьми , попередження насильства в сім'ї, організовуються зустрічі для батьків з представниками соціальних служб для молоді, лікарем-наркологом, представниками центру соціальної та духовної реабілітації “Отчий дом”,проводяться загальношкільні батьківські конференція в театрі ім.. Садовського з переглядом вистави , де піднімаються питання відношень , взаєморозуміння батьків та дітей, ранньої агресії серед дітей та підлітків; проводяться конференції для татусів , де піднімаються питання про те, як впливають відносини в сім’ї на фізичне та психічне здоров’я дитини.
- Організація діяльності батьківського комітету школи.
- Участь представників батьківської громади в діяльності ради школи, ради профілактики правопорушень, що сприяє підвищенню авторитету батьків серед учнів та педагогів школи;
- Індивідуальна робота з батьками учнів, які потребують посиленої педагогічної уваги через такі засоби впливу як рада профілактики правопорушень, педагогічний консиліум, індивідуальна бесіда з представниками адміністрації, індивідуальна бесіда та корекційна діяльність психолога. Проведення фестивалю сімейної творчості, де приймають участь талановиті батьки та діти.
Система виховної роботи школи складається на основі взаємодії школи, батьків і вчителів.
Топ-5 причин, чому варто долучитися до руху юних-рятувальників:
Участь у тематичних вечірках, творчих зльотах, концертах, стендап-виступах, челенджах на протипожежну тематику ;
створення стильного, графічного / відео-контенту та публікування в соціальних мережах, сайтах ;
екскурсії до пожежно-рятувальних підрозділів (+селфі з героями без зброї), класів безпеки, музеїв, виставок на протипожежну тематику ;
поїздка до літніх таборів й участь у спортивних змаганнях, рятувальних квестах, фестивалях;
походи на природу та влаштування пікніків, хотдог-паті, барбекю-фестів, гамбург-шоу тощо для юних рятувальників та їх однолітків, друзів, батьків .
Скануй QR - код, заповнюй анкету разом з батьками, і стань частиною сміливої родини рятувальників